Зображення основне:
Перемога чи зрада?  Ігровий комплекс «Корабель»  у центральному парку Броварів  відкриють 1 червня

Серед оновлених зон у парку «Перемога» буде і дитяча. Історичні «американські гірки» отримають свого сусіда. Там вже йде встановлення нової конструкції. Оновлений формат ігрового комплексу має з’явитися поблизу старих, але таких рідних серцю деяким броварчанам – американських гірок. Щоправда «Корабель» викликав чимало суперечок та обурення. І справа тут не у новому атракціоні. До нього зауважень не було. Ідея зведення була підтримана, але не одразу…

Після громадських обговорень щодо майбутньої долі парку «Перемога» група активістів та депутатів вирішили зайти до самого парку, де стоять «Американські гірки» (конструкції для дітей, побудовані за американським проектом і люб’язно надані містом-побратимом Броварів зі США Рокфордом близько чверті століття тому). Виявилося, що на території дитячого майданчика вже почалися роботи із монтажу нової конструкції «Корабель». Активістів обурило, що не було проведено жодного обговорення чи громадських слухань на тему встановлення нової конструкції.  Їх влаштували на місці. 
У ході гарячих дискусій між депутатами, громадськими активістами і  керівником  КП «Бровари-Благоустрій» Андрієм Василенком з’ясувалося, що ремонтні роботи по монтажу «Корабля» проводяться за рахунок місцевого бюджету. Сама конструкція уже куплена і на встановлення її потрібно лише чотири дні. Цікавий нюанс: фірма «Інтер-Атлетіка», яка встановлює «Корабель», обрана без тендера, який як відомо, проводиться на послуги, які коштують понад  200 тис. грн. Однак, за документами вартість робіт — 198 тис. грн, аби тендеру не було. А всі роботи з реконструкції парку й обладнання дитячого майданчика проводить фірма «Брама».
 «Ви мені довірили й дозволили відповідати за безпеку своїх і моїх дітей  і онуків» - наголошував при обговоренні  Андрій Василенко. – «Дитячий майданчик відслужив своє, як майданчик і як атракціон. А майстер КП Вострікова щодня ставить свій підпис про безпеку на об’єкті. Я не хочу сісти в тюрму через те, що ваша дитина травмується на майданчику. І згідно з приписом комісії з безпеки ми змушені демонтувати аварійні конструкції. Три роки тому ми звернулися до американського посольства й попросили направити до нас спеціалістів, які б перевірили придатність і безпечність атракціону. Але нам відповіли, що у США таких атракціонів уже давно не випускають і не встановлюють.  Мені пояснили, що відреставрувати конструкції неможливо через відсутність необхідних запчастин – їх немає навіть у США. Тому було вирішено демонтувати аварійні споруди і встановити на цій ділянці ігровий майданчик у вигляді корабля» 

«Розпорядження про демонтаж видав міський голова. Треба визнати, що стан деяких конкустркій є аварійний. Після відновлення ми їх повернемо  на своє місце. Деякі елементи відремонтують на місці», - зазначив Андрій Василенко. - «До того ж, ми з’ясували, що в Дніпропетровську виготовляють подібні конструкції, тож фірма «Брама» разом із колегами пообіцяла нам зробити новий безпечний майданчик»

Далі Василенко повідомив, що вказівку демонтувати аварійний майданчик він отримав особисто від міського голови Ігоря Сапожка. Противники такої реконструкції  пішли на імпровізований прийом до мера. Той врешті-решт дав розпорядження: монтажні роботи тимчасово призупинити. Активісти вимагали провести обговорення громади і міської влади щодо доцільності встановлення у парку «Перемога» нової конструкції. Головним аргументом опонентів проекту було те, що проект приймається без відкритих громадських обговорень, без участі «мамочок, які цілий день гуляють в парку з дітьми, і котрі б мали вирішувати, що має стояти в парку». А ще – активний захист старих конструкцій дитячого майданчика, «які можна відремонтувати, пофарбувати, залатати». …  

Визначати долю «Корабля» планували у суботу, проте для чого тягнути час, тому зібралися наступного дня. 18 травня біля майданчика американських гірок в парку «Перемога» зібрались жителі міста. Вони запросили на зустріч  директора комунального підприємства «Благоустрій» Андрія Василенка. Серед перших претензій - корабель –має бути біля води. Проте більшість чоловіків та молодих мам відкинули цей варіант, адже це  зовсім небезпечно відпускати дитину гуляти до майданчика біля води. Зі слів начальника КП «Благоустрій», стара ігрова платформа прослужила місцевим жителям 24 роки і наразіперебуває в аварійному стані, протерлись спуски та металеві елементи. І частину вже направили на реконструкцію.

«Було вирішено демонтувати цей майданчик і поставити нову конструкцію у вигляді великого креативного корабля. Фірма «Брама», яка знаходиться у Броварах, погодилась деякі частини демонтованого колишнього майданчика привести в належний стан. Він нікуди не дінеться, стоятимуть обидва. Це ж парк!– говорить Андрій Василенко.Після цих слів усі присутні обговорили безпечність самого майданчика із представниками фірми, яка буде його встановлювати.

«У нашої фірми наявні всі сертифікати та дозволи на встановлення таких майданчиків. Це Європейські сертифікати, на жаль, у нашій країні вони не дійсні, а в Європі це показник якості. Для наших дітей ми будуємо новий рівень розваг. Корабель оригінальний, цікавий,  дітям буде де погасати, - говорить представник фірми «Брама». 

У руках тримає папку із дозволами на монтаж.Натомість місцевий краєзнавець та активіст Віктор Малофієнко був категорично проти того, щоб там ставили майданчик. Сказав, що американські гірки не можна демонтувати для реставрації, адже це пам’ятний подарунок американців, а новий корабель в парку не потрібен. Далі перейшли до голосування – усі присутні на обговоренні броварчани  проголосували «за» відкриття нового ігрового комплексу.

Тепер долю «Корабля» насправді вирішать діти: у місцях, де нудно, навряд чи хто буде гратися. 

Особистості
Ігор Сапожко
Сапожко Ігор Васильович народи...
Місце
Київщина
Київщина — історично - е...
Бровари
місто обласного підпорядкуванн...
Броварський район
Район України у Київській обла...
24.05.2016 16:00
819

Коментарі

немає. Ваш буде першим!