Зображення основне:
Ігор Главан: «На чемпіонат світу їхав за медалями. Тренер сказав: країні потрібні герої!»

Головне в житті – бажання, воно рухає нами і дає змогу робити прекрасне.

25-річний легкоатлет із міста Бровари Ігор Главан встановив національний рекорд зі спортивної ходьби на 50 кілометрів на чемпіонаті світу 2016, який відбувся в Італії. Ніякі фактори не повинні впливати на людину, якщо вона йде до своєї мети. Лінь, поганий настрій, небажання взяти себе в руки – це не прояв професіоналізму. Їздили з командою на чемпіонат світу за медалями. Я  ніде не гуляв, окрім Колізею. Відпочивав, тренувався і налаштовувався на перемогу. Десь за 4 кілометри до фінішу відірвався від італійця Марко Де Лука і зрозумів, що стану третім, - із захопленням починає розповідати Ігор. Поруч сидить його дівчина Вікторія. Вона також спортсменка. Про свої досягнення не хоче говорити, соромиться. Протягом усієї розмови хлопець тримає кохану за руку. Для легкоатлета дуже важливу роль у житті відіграє сім’я. Саме тому на змаганнях не почував себе самотнім. Коли фінішував третім, впав на коліна і заплакав. Спортсмен назвав цю емоцію щирою і непідробною. Фізичному виснаженню не було межі, але українець зміг подолати дистанцію і вибороти почесне третє місце.
Ви навіть не уявляєте, як було важко на відборі в команду. Брали 5 найкращих. Я вже тоді був на сьомому небі від щастя. Не підвести Україну на світових змаганнях – відповідальність, із якою я впорався. Це ключовий період моєї спортивної кар’єри.

Любов до спорту Ігореві 

прищепив його старший брат. Він кандидат у майстри спорту України з гирьової дисципліни. Главан-менший більше полюбив легку  атлетику. Зараз тренується у заслуженого тренера України Анатолія Соломіна, який є найкращим вітчизняним майстром зі спортивної ходьби. Майже кожного року його спортсмени виборюють нагороди у найпрестижніших змаганнях України та світу.

Слухаю тільки настанови Соломіна.

Він не обіцяв, що все вийде. Запропонував спробувати себе в легкій атлетиці серйозно. Я зміг. А перед змаганнями Анатолій сказав, що країні потрібні герої. Це найкращі слова для  мотивації, - посміхається Ігор. Триває секундна пауза, спортсмен мовчить, згодом в очах ледь помітно загинули сльозинки. Хлопець не стримується і плаче, коли мова заходить про його маму - 58-річну Зінаїду Євгенівну. Жінка виховувала його за принципом честі і совісті. Мама навчила мене відповідати за свої вчинки. Це та людина, яка зі мною завжди, за будь-яких обставин. Вона не залишить на півдорозі, а доведе до кінця. Я вірю в принцип бумеранга в житті!

Про сімейні цінності

Ігор говорить залюбки. Дуже хоче мати своїх дітей. Каже, що даватиме їм повну свободу  у виборі професії.
Є вчителі, водії, музиканти за покликанням, я – спортсмен. Людина повинна робити те, що в неї виходить найкраще. Тоді вона почуває себе щасливою і повноцінною. Якщо спортивна кар’єра закінчиться, я не опущу руки. Працюватиму на землі, як і мій батько - 67-річний Костянтин Васильович. Як і він, я за професією агроном. Своєму малюкові прищеплюватиму любов до спорту, а якщо скаже, що хоче стати, наприклад, дизайнером, нехай так і буде, - відверто ділиться мрією Главан.

Завдання батьків –допомагати, а не нав’язувати свої бажання.

На питання, якою повинна бути справжня дівчина, Ігор відповідає, що вона вже давно з ним, іншої йому не треба. Це моя Віка. Вона розуміє мене, підтримує і дуже смачно готує борщ, котлети, голубці, - сміється легкоатлет. На його думку, жінка повинна залишатися тендітною і ніжною, смачно готувати страви української кухні та бути берегинею сімейного вогнища. В період підготовки до змагань Ігор змушений відмовлятися від усієї смакоти, яку готує Вікторія. Тоді спортсменові можна їсти лише овочі, фрукти та продукти дієтичного харчування. Спортсмен, що курить і вживає алкоголь не доб’ється у своїй кар’єрі результативності. Деякі хлопці запевняють, що такі шкідливі звички не впливають на процес  тренувань. Обманюють самі себе. Здоров’я не любить, коли до нього ставляться недбало. 

Тонкощі спортивної справи

Коли розпочинаю йти довгу дистанцію, концентруюсь на поворотах, ставлю ногу рівно, спочатку на п’яту і перекочую ступню на носок. Коли спортсмен починає йти кілометрівку, можуть статися спазми м’язів, вивих ноги. На одному зі спортивних змагань я перетнув фініш, знесилився і впав без тями. Ігор Главан не уявляє свого життя без спорту. В майбутньому, коли вже всі вершини будуть досягнуті, а перші місця в найважчих змаганнях взяті, хлопець планує стати тренером зі спортивної ходьби. Набере свою команду юних спортсменів із великим потенціалом та хорошими задатками. Хоча, як каже легкоатлет, можна не одразу розгледіти талант у дитині. а згодом вона принесе нечувані результати  наполегливої праці.
Тренер, який «задавлює» спортивний потенціал дитини, робить велику помилку. Надмірно навантажувати маленького спортсмена-початківця неправильно. Процес тренувань побудований на раціональній постановці вправ. В іншому випадку можна відбити любов до спорту ще змалечку, - завершує відверту розмову про свою життєву позицію та спортивні перемоги успішний український легкоатлет Ігор Главан.

ДОСЬЄ:

Вперше він взяв участь у міжнародних змаганнях з кубку світу 2012. Виконав норматив майстра світу міжнародного класу та отримав у Лондоні олімпійську ліцензію. У 2014 – 2015 роках на чемпіонатах світу прийшов до фінішу четвертим. Цього року виборов третє місце. Хлопець родом із села Назарівка Кіровоградської області. Там закінчив 9 класів. Навчався у Бобринецькому сільськогосподарському технікумі. Після цього з червоним дипломом закінчив Білоцерківський національний аграрний університет. Займається легкою атлетикою протягом 7 років. В Назарівці де жила сім’я Главанів для Ігоря не було можливості займатись спортом професійно. Бракувало тренерів. Хлопчик з дитинства часто хворів, але бажання досягти більшого перемогло. Життєве кредо легкоатлета: «Працюю тільки на результат. Це мій показник успішності!»
Місце
Бровари
місто обласного підпорядкуванн...
26.05.2016 11:05
732

Коментарі

немає. Ваш буде першим!