Зображення основне:
Інфляція в Україні може зрости до 20%, - експерт

Рік розпочався з хорошої, здавалося б, новини: з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата збільшилась удвічі. Так, замість 1600 гривень (як це було ще в грудні 2016 року), українці отримуватимуть як мінімум 3200 гривень. Проте, на думку економічних експертів, такі зміни можуть спровокувати і негативні наслідки. Наприклад, ріст інфляції. Українці стали багатшими чи навпаки ще глибше скотилися в економічну прірву, та які фактори мають суттєвий вплив на ріст цін? З’ясовували журналісти «ПравдаТут».

 

Броварщина вже зіштовхнулася з наслідками підвищення мінімальної заробітної плати

З 21 січня ціна на проїзд у Броварському районі збільшиться на 20-30%. Так, щоб дістатися Києва з Броварів, треба буде заплатити 12 гривень замість 9.  До обґрунтування такого рішення перевізники підійшли з економічної точки зору,оскількив нову вартість проїзду закладені не тільки ціна на паливо, що постійно зростає, а і заробітні плати працівникам автотранспортних підприємств.

На місцевих ринках збільшуються ціни на продукти. Наприклад, ціна на рибу зросла приблизно на 10%.  Проте ріст інфляції, на думку економічних експертів, від підвищення мінімальної заробітної плати практично не залежить. «Підвищення заробітної плати вдвічі призведе до збільшення індексу інфляції всього на один відсотковий пункт цього року», - відзначив економічний експерт Андрій Блінов.

«Росту інфляції - бути, проте основна причина не у підвищенні мінімальної зарплати», - експерт

За словами Андрія Блінова, на ріст інфляції більший вплив мають такі чинники, як адміністративне підвищення цін (підвищення тарифу на електричну енергію та на газ, залізничних тарифів на пасажирські перевезення тощо), коливання курсу долару, тенденції та товарному світовому ринку (наприклад, підвищення ціни на нафту). «Національний банк цьогоріч прогнозує зростання інфляції на 8%. Проте є ймовірність зростання і до 10 та більше відсотків…», - запевнив економічний експерт.

Курс усьому голова

Якщо рівень зростання інфляції цьогоріч та наслідки значного підвищення заробітної плати - це сьогодні питання спірні, то стрімкий ріст курсу долару по відношенню до гривні економічні експерти коментують схоже.

«На зростання цін підвищення мінімальної заробітної плати вплив, звичайно, має. Проте несуттєвий. На відміну від курсу долара, який сьогодні є нестабільним. Більше того, курс в Україні буде коливатися і надалі. Стабільноговже точно не буде. Основною причиною постійного коливання є недовіра українців до банківської системи. Населення панікує, скуповує долари, приймає абсолютно безглузді рішення…», - зазначив Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

 Учасники засідання Ради Національного банку України вирішили, що посилення коливань обмінного курсу гривні, яке спостерігається в останні місяці, є тимчасовим та «поточні коливання обмінного курсу матимуть незначний вплив на розвиток інфляційних процесів». Проте економічний експерт Андрій Блінов запевняє, що наслідки цього начебто сезонного явища будуть для пересічних українців негативними. «Обмінний курс має безпосередній влив на інфляцію з затримкою у декілька місяців. Ціни поступово все одно наздоженуть девальвацію. Обмінний курс за останній рік змінився з 24 до приблизно 28 гривень за долар, майже на 20%. Це поступово відіб’ється на цінах у відповідному еквіваленті», - запевнив Блінов. 


 

Місце
Київщина
Київщина — історично - е...
Бровари
місто обласного підпорядкуванн...
25.01.2017 15:05
489

Коментарі

немає. Ваш буде першим!