Зображення основне:
Безкоштовний проїзд для школярів: міф чи реальність?


Пасажири  автобусу №5у Броварах стали свідками несправедливості. На одній із зупинок до маршрутки зайшла дев’ятирічна учениця, яку водій перевозити безкоштовно відмовився. Чи є у Броварах пільговий проїзд для школярів, дізнавалися журналісти «ПравдаТут».

До редакції нашої газети звернулася броварчанка, що стала учасницею інциденту в  автобусі№5. «Я зранку їхала на роботу, - розповідає Анастасія. - На зупинці «Училище» до автобусу зайшла учениця початкової школи. Дівчинка попросилася у водія проїхатися безкоштовно, проте той почав з криком виганяти школярку, мовляв, набридло вас возити задарма». Анастасія була шокована такою поведінкою водія, почала захищати дівчинку. За це водій накинувся і на неї. «Я вирішила заплатити за школярку з двох причин: мені було її шкода, та  і я дуже поспішала, а маршрутка продовжувала стояти на зупинці, чекаючи, доки малеча вийде, - продовжує броварчанка. - Не розумію, невже у Броварах немає пільг на проїзд для учнів?»

За Законом України «Про охорону дитинства», міськрада може забезпечувати пільговий проїзд для учнів та студентів на місцевому рівні. Для цього лише потрібно компенсувати перевізникам витрати з місцевого бюджету. Наприклад, у Києві всі школярі, що мають учнівський квиток, можуть право на безкоштовний проїзд як тролейбусами і автобусами, так і метрополітеном. А от у Броварах такою практикою не послуговуються.

Головний спеціаліст відділу економічного розвитку та інвестицій управління економіки Броварської міськради Олена Новікова зазначила, що містяни дошкільного віку можуть безкоштовно їздити громадським транспортом, проте без права на окреме місце. Стосовно школярів, то для них пільговий проїзд не передбачений, адже видатків із державного бюджету немає: «Якщо є відшкодування, то перевізники будуть безкоштовно возити дітей… Закону не дотримуються, тому що у державному бюджеті України на ці цілі не закладені кошти». Проте у тому ж Законі, на який посилається Новікова, зазначено, що подібні витрати передбачені саме місцевим бюджетом. Чи вирішиться ця ситуація на користь школярів, наразі не відомо. Залишається лише чекати, що міська рада забюджетує видатки на компенсацію проїзду для броварських учнів.


01.02.2017 15:00
178

Коментарі

немає. Ваш буде першим!