Зображення основне:
Париж

Адміністративний центр регіону Іль-де-Франс.

Окремий департамент Франції. Розташований на річці Сена. Населення — 2 233 818 осіб (2010), міська агломерація — 10 млн.

Штаб-квартири низки міжнародних організацій: ЮНЕСКО, Організація економічного співробітництва та розвитку, Міжнародна торгова палата та ін.

Промисловість

Центр світової торгівлі (автомобілі, літаки, канцелярські товари й туристичне спорядження); головний національний промисловий округ (засоби транспорту, енергетичне обладнання, електроніка, одяг, косметика), фінансово-банківська столиця; великий транспортний вузол (2 міжнародні аеропорти).

Економіка

Париж — найважливіший економічний центр Франції, тут виробляється 10% ВВП країни. Майже чверть всіх виробничих підприємств країни відкрили в метрополії свої офіси й штаб-квартири. У місті створено 349 000 підприємств, що мають 1 640 тисяч робочих місць, а це в перерахунку на всіх працездатних парижан становить 1,5 робочого місця на людину. Тим не менше, число безробітних парижан становить 8,7%, що однак нижче, ніж в цілому по країні (9,3%), за даними на кінець 2010 року.

Основна маса (85%) робочих місць Парижа відноситься до сфери послуг. Попри те, що промисловість активно виводиться за межі міста, вона дає досі близько ста тисяч робочих місць. Приблизно стільки ж робочих місць припадає на дрібні підприємства, зайняті у сфері сервісу (35%), виробництва (30%), будівництва (20%) і харчування (15%).

Розвинений туристичний бізнес, у середньому на рік французьку столицю відвідують 27 млн туристів, що в 12 разів більше чисельності населення міста. B 2007 китайські туристи витратили 79 млн євро в паризьких магазинах такс-фрі, японці — 87 млн євро, російські — 72 млн євро, і американці — 71 млн євро.

У Парижі розташувалася велика частина французьких банків, страхових компаній та інших фінансових підприємств. Основні французькі телекомунікаційні компанії також розташовані головним чином у Парижі: Vivendi Universal, Groupe Lagardère, Groupe TF1. У Парижі перебувають також видавництва найбільших щоденних газет (див. розділ про ЗМІ), і безліч інших видавництв.

Сьогодні Париж (разом з відкритим у 50-60-і роки в передмісті Парижа діловим центром Дефанс) є одним з найважливіших торговельних центрів Європи.

Завдяки зосередженню французьких і міжнародних фірм в місті, Париж забезпечує приблизно третину ВВП країни.

ТЕГИ: париж
24.03.2016 16:00
2981

Коментарі

немає. Ваш буде першим!