Зображення основне:
Україна

Україна є набільшою країною, чия територія повністю розташована в Європі. Межує з Росією на сході і північному сході, Білоруссю на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною — на заході, Румунією та Молдовою — на південному заході. На півдні і південному сході омивається Чорним й Азовським морями.

Державний устрій

Україна — унітарна держава. Вона складається з 24 областей, однієї автономної республіки Крим і двох міст з особливим статусом: Київ, столиця та найбільше місто, і Севастополь.

За формою державного устрою Україна є парламентсько-президентською республікою з окремою законодавчою, виконавчою та судовою гілками влади.  

Найвищим органом державної влади є Верховна рада України, а главою держави — Президент України.

За останнім переписом населення, який проводили у 2001 році, в Україні проживало понад 48,4 млн осіб. З них 77,8 % становили українці, 17,3 % —росіяни і 4,9 % — представники інших національностей.

Частка міського населення становила 32,5 млн осіб (67,2 %). Кількість жінок (53,7 %) переважала над кількістю чоловіків (46,3 %).

Офіційною мовою в Україні є українська. В результаті багатовікового зросійщення у східних і південних областях поширена російська мова.

Більшість населення належить до християн східного обряду — православних і греко-католиків. Серед інших конфесій представлені римо-католицизм, протестантизм, іслам.

Промисловість

Україна — промислово-аграрна країна. Вона є одним з провідних експортерів деяких видів сільськогосподарської продукції і продовольства.

Народно-господарський комплекс країни включає такі види промисловості як важке машинобудування, чорна такольорова металургія, суднобудування, автомобілебудування, авіабудування, виробництво техніки, обладнання для електростанцій, нафтогазової та хімічної промисловості.

Україна є потужним виробником та експортером електроенергії. Налагоджено виробництво ракетоносіїв, супутників та обладнання для дослідження космосу. Україна є значним виробником зброї — танків, військово-транспортних літаків, зенітно-ракетних комплексів, оптичного обладнання.

Членство в міжнародних організаціях

Україна є одним із членів-засновників Організації Об'єднаних Націй, а також членом понад сорока міжнародних організацій.

ТЕГИ: україна
24.03.2016 16:00
70320

Коментарі

немає. Ваш буде першим!