Зображення основне:
Росія

Російська федерація (РФ) - федеративна змішана республіка, що межує із шістнадцятьма країнами. 

Державний устрій РФ — змішана президентсько-парламентська федеративна республіка. Державною мовою слугує російська, але кожна республіка може ввести у своїх межах власну національну мову як другу офіційну.

З площею 17 098 246 км² Росія є найбільшою за територією країною у світі, що охоплює більше однієї восьмої площі Землі, дев'ятою за чисельністю населення з 143 мільйонами (2012).

Простягається по всій північній Азії, приблизно на 26,5% у Східну Європу.

Охоплює дев'ять годинних поясів, включає в себе широкий спектр природних умов і рельєфу. Згідно з Конституцією в складі РФ перебувають 85 суб'єктів (включно з окупованими українськими територіями: Кримом та Севастополем), 46 з яких іменуються областями, 22 — республіками, дев'ять — краями, три — містами федерального значення, чотири — автономними округами і один — автономною областю.

Сучасна Російська Федерація утворена 25 грудня 1991 року, в результаті розпаду СРСР.

Росія — одна з п'яти визнаних ядерних держав, що має найбільший запас зброї масового ураження.

18 березня 2014 року Росія всупереч Будапештського меморандуму, за яким РФ виступає гарантом територіальної цілісності України, здійснила анексію території Криму та Севастополя шляхом підписання Угоди про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

 

 

ТЕГИ: росія
24.03.2016 16:00
25428

Коментарі

немає. Ваш буде першим!